המצב העגום לאורך שדרות גושן, שם נסגרו עשרות חנויות בעקבות משבר הקורונה, הביא חלק מבעלי החנויות למחשבה שכדאי לשנות את אופי המסחר לאורך הרחוב, ממכירת בגדים לבילוי וקולינריה.
מסעדות במקום חנויות בגדים. שדרות גושןמסעדות במקום חנויות בגדים. שדרות גושן
מסעדות במקום חנויות בגדים. שדרות גושן
(צילום: נחום סגל)
אחד מבעלי החנויות ברחוב, יהושע אדלוביץ, אף נפגש עם ראש העיר, חיים צורי, והעלה בפניו את הרעיון ולדבריו זכה לתמיכה. אדלוביץ: "הכל התחיל בעקבות הכתבה ב'ידיעות המפרץ' על סגירת חנויות ברחוב, שבה פורסמה תמונה של החנות שלי, עם מספר טלפון שלי.
"התחלתי לקבל פניות מצד אנשי עסקים, שהציעו לי להשכיר את המקום, בתנאי שיוכלו לפתוח שם משהו אחר, לא בגדים. מישהו דיבר איתי על גלידריה, אחר דיבר על פיצרייה. היו המון פניות, אבל איש לא רצה לפתוח חנות בגדים.
שדרות גושן שדרות גושן
עשרות חנויות להשכרה ברחוב גושן
(צילום: נחום סגל)
עוד בחדשות:
"בעבר לא נתנו לפתוח עסקים כאלה ברחוב, הקשו, ולכן אמרתי שאני חייב לבדוק קודם את הנושא. נפגשתי עם צורי, הסברתי לו את המצב והוא אמר לי לקדם את הרעיון. אני חושב שאם העירייה והוועדה לא יתנגדו, נוכל לשנות את אופי הרחוב ועסקים יוכלו להמשיך ולהתקיים".
מה גרם למצב הנוכחי?
"לא רק הקורונה. בניין העירייה ובנקים עברו, יש מעבר של המסחר למקומות אחרים. לבחור ששכר אצלי היתה חנות בגדים. הוא אמר לי שגם אם אוריד לו את דמי השכירות בחצי, הוא לא יוכל להמשיך להפעיל את החנות.
"הרחוב מת, והשינוי יכול להעיר אותו". אדלוביץ וצורי "הרחוב מת, והשינוי יכול להעיר אותו". אדלוביץ וצורי
"הרחוב מת, והשינוי יכול להעיר אותו". אדלוביץ וצורי
(צילום: פרטי)
"פגשתי לפני כמה ימים בעל חנות לשמלות כלה, גם אמר שהמצב נורא והוא סוגר. הרחוב מת, והשינוי יכול להעיר אותו, להביא לפה עסקים שונים, אחרים, כמו באח"י אילת".
יצוין, כי שינוי כזה עלול לגרום למחאה של בעלי הדירות באזור, מכיוון שהפעלת עסקי מזון ובילוי שונה מהפעלת חנויות בגדים, שנסגרות בשעה קבועה ומוקדמת ומקימות פחות רעש.
מעיריית קרית מוצקין נמסר: "העירייה תירתם ככל האפשר על מנת שרחוב גושן ישוב למעמדו כרחוב המסחרי מספר אחת בקריות. ראש העיר נכון לסייע ולחזק את מעמד בתי העסק, וככל שהעירייה תוכל, היא תאפשר הליך גיוון של סוגי העסקים ברחוב"