ארגוני סביבה במפרץ חיפה צפויים לעלות מחר (יום שלישי) לירושלים ולהקים מאהל מחאה. מטרת המאהל לדבריהם היא המשך המאבק להבראת מפרץ חיפה תוך סגירת המפעלים הפטרוכימיים המזהמים בלב מטרופולין חיפה.
1 צפייה בגלריה
מפרץ חיפה
מפרץ חיפה
מפרץ חיפה
(צילום: אלעד גרשגורן)
המארגנים מציינים כי מהמאהל הם יצאו לפעולות נוספות מול מקבלי ההחלטות כדי להשמיע מקרוב את קולם של תושבי מפרץ חיפה שלא מוכנים לחכות עשור לסגירת בזן ותש"ן כפי שהוצע בטיוטת דו"ח המלצות ועדת המנכ"לים.
המארגנים קרואים לציבור להצטרף למחאה: "גם מטרופולין חיפה רוצה אוויר הרים צלול כיין! הצטרפו אלינו, הזמינו חברים ומשפחה ירושלמים ובואו לקחת חלק במאהל".
את האירוע מובילים 'מגמה ירוקה' בשותפות עם 'קהילת מנקים את מפרץ חיפה', 'המרד בהכחדה', 'צלול', 'ישובי זבולון להבראת מפרץ חיפה' ו'הורים למען האקלים' ו'שומרי הבית'.
רוית שטוסל, מרכזת 'קהילת מנקים את מפרץ חיפה': "כפי שראינו בליל שישי האחרון, בשריפה הנוספת שהתרחשה במתחם בז"ן, אין לנו את הפריביליגיה להמתין 10 שנים. הימצאותם של מפעלי הפטרוכימיה בצמידות למרכזי מסחר ובילוי ולבתי מגורים הינה סכנה מיידית וזאת בנוסף להיותם מקור לזיהום ותחלואה. על ועדת המנכ"לים לקצר מועדים ויעדים בהמלצתה. את בזן ותש"ן קרית חיים חייבים לסגור עוד ב-2025".
קראו גם >>>
יובל ארבל, רכז ים וקשרי ממשל ב'צלול': "אנו דורשים לסגור את בזן והתעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה מוקדם מעשור; אנו דורשים לא להחליף אותם במכלי חירום לדלקים וגפ"מ בלב המטרופולין.
"צריכים לטפל גם בזיהום האוויר מהאוניות והנמל, לשקם את הקרקעות המזוהמות ואת נחל הקישון לפארק טבע וספורט ימי לכל תושבי המטרופולין. השקעות אלו יחזקו ויימשכו תעשיית היי-טק נקייה ואוכלוסייה חזקה לחיפה, ויתרמו לתל"ג הלאומי ויצירת מוקדי תעסוקה חדשים".
עוד כתבות - חדשות הקריות

פרסום ראשוני: 15:39 , 03.05.21