אלמוני התחזה בשמו של תושב נהריה, וצבר חוב בסך 4,500 שקל לחברת הוט. רק לאחר שהצעיר, שזהותו נגנבה, פנה לבית המשפט, בוטל החוב, והוט חויבה לפצותו.
2 צפייה בגלריה
החוב בוטל
החוב בוטל
החוב בוטל
(הוט נט)
הצעיר פנה לפני חודשים אחדים לחברת הוט, בבקשה להתחבר לשירותי אינטרנט ומסר לבקשת הנציגה את מספר הזהות שלו. לתדהמתו היא ענתה לו שהוא כבר לקוח של החברה בכתובת בנהריה, וגם קיים לו חוב פתוח במערכת של הוט, בסך 4,500 שקל.
בתביעה שהגיש באמצעות עו"ד ארנון ברק טען הצעיר כי החוב נוצר על ידי מתחזה שעשה שימוש בפרטיו, ללא ידיעתו, כדי ליהנות משירות החברה. טענותיו בטרם הגשת התביעה כי אין לו כל קשר למנוי הנ"ל, וכי חתימתו זויפה, נפלו על אוזניים ערלות בהוט, שאף דרשה ממנו להחזיר את הציוד שקיבל - למרות שכאמור, לא היה מנוי שלה. בהוט טענו כי הצעיר מכיר את המתחזה, והתעקשו שעליו לאתר את המתחזה ולהפנות אליו את טענותיו.
בלית ברירה הגיש הצעיר תלונה במשטרה על מרמה, הונאה וזיוף חתימתו, ולמרות זאת סירבו בהוט למחוק את החוב שעל שמו.
2 צפייה בגלריה
עו"ד ארנון ברק
עו"ד ארנון ברק
"זה לא הכסף, זה העיקרון". עו"ד ארנון ברק
(צילום: פרטי)
הצעיר המיואש הגיש נגד הוט תביעה באמצעות עו"ד ברק בבית משפט השלום באשדוד, במסגרתה דרש גם את מחיקת החוב וגם פיצוי ושכר טרחת עורך דין. בתביעה, על סך 134 אלף שקל, נטען: "זוהי תובענה לפיצויים בגין עוגמת נפש; נזקי ממון ויצירת חוב כספי לתובע, 'יש מאין', אגב פגיעה קשה בשמו הטוב והצגתו לשווא כחייב".
חברת הוט ציינה בכתב הגנה שהגישה כי כל הטענות מופרכות, קל וחומר תביעה בסך 134 אלף שקל. לטענתה, היא לא חייבת שקל לתובע, והיא זו שנפלה קורבן להונאה, כי התובע והאיש שהתחזה בשמו הם חברים.
הצדדים הסמיכו את בית המשפט לקבוע את סכום הפיצוי, בין 5,000 ל-15 אלף שקל. בית המשפט קבע כי הפיצוי שיקבל הצעיר יהיה 7,500 שקל, בתוספת שכר טרחת עורך דין בסך 1,800 שקל.
עורך דין ברק: "זה לא הכסף, זה העיקרון, לעצור את הביזיון".