ועדת המכרזים של עיריית קרית ביאליק החליטה לדחות את הצעת רשת 'עתיד' לניהול בתי הספר העל יסודיים השש שנתיים בקרית ביאליק. רשת אורט תמשיך להפעיל את בתי הספר גם בשנה הבאה. במקביל תוקם ועדה שתבחן את העברת ניהול בית הספר התיכון לידי העירייה,
אורט קרית ביאליקאורט קרית ביאליק
"אף אחד לא ייפגע". אורט קרית ביאליק
(צילום: נחום סגל )
כזכור, לפני כשבועיים פורסם כי עיריית קרית ביאליק פרסמה מכרז לניהול החטיבות העליונות בעיר. למכרז ניגשה רק רשת אחת 'עתיד', כאשר אורט שמנהלת כיום את בית הספר כלל לא ניגשה. זאת בעקבות מחלוקת על סעיף במכרז העוסק בחשבון משותף לבעלות ולעירייה.
העובדה שרשת אורט לא ניגשה כלל למכרז, וצפויה להפסיק לנהל את בית הספר בשנה הבאה, הכתה גלים בקרית ביאליק. רבים התנגדו למהלך ולחצים רבים הופעלו על ראש העיר, אלי דוקורסקי. אם מצד ההורים, מורים ועובדי המנהלה.
בשבוע שעבר טענו הצדדים כי כבר בתחילת השבוע הזה, תהיה החלטה סופית של העירייה בנושא המכרז. ההודעה קנתה לעירייה ולדוקורסקי שקט זמני מצד כל המתנגדים שהמתינו למוצא פיו. אולם הימים חלפו, ומועד מתן ההחלטה נדחה כל יום בעוד יום.
בינתיים התרוצצו שמועות בעיר שכפי שהנראה מכבש הלחצים שהופעל על הרשות עבד, ורשת אורט ימשיכו לנהל את בית הספר גם בשנה הבאה. וכך היה. היום (ד) התכנסה ועדת המכרזים העירונית והחליטה לדחות את קיום המכרז לשנה הבאה.
מעיריית קרית ביאליק נמסר: "ועדת המכרזים של העירייה החליטה בישיבתה היום לדחות את הצעת רשת עתיד לניהול בתי הספר העל יסודיים השש שנתיים בקריית ביאליק. כתוצאה מכך, בשנת הלימודים הקרובה תשפ״א תמשיך רשת ״אורט״ לנהל את בית הספר התיכון בעיר.
"ראש העיר קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, הודיע לאור החלטת ועדת המכרזים ובשל העובדה כי רשת אורט ישראל החליטה לא לגשת למכרז לניהול בית הספר, כי ימנה בקרוב ועדה שתבחן את העברת ניהול בית הספר התיכון לידי העירייה, בדומה למקובל ברשויות מקומיות רבות בישראל.
"הבחינה מתייחסת להעברת הניהול לעירייה החל בשנת הלימודים תשפ״ב. הועדה תכלול את נציגי העיריה, אנשי חינוך, משרד החינוך, נציגי המורים, עובדי המינהלה וההורים".
יו"ר ועד ההורים, דורון מרקוביץ': "אני מברך על הודעת ראש העיר. ועד ההורים ימשיך להיות שותף לעשייה החינוכית והערכית באורט קרית ביאליק".
יצוין, כי אמש (שלישי), טרם קבלת ההחלטה, התייחס מנכ"ל רשת עתיד, אייל קרמר, למצב ואמר: "יש לנו מחלקה משפטית שתבחן את זה. אם זו החלטה שתקינה מבחינה מנהלית, אנחנו כמובן נקבל אותה ונברך את העיר. ואם זו החלטה שלא יכולה להתקבל מבחינת החוקיות שלה, אז נפנה לעירייה ונסביר להם למה אנחנו חושבים שההחלטה הזו לא נכונה, ויהיה פה דיאלוג".
הערב אמר קרמר: "עוד לא קיבלנו את ההחלטה. ברגע שנקבל נלמד אותה, ונחליט איך להגיב".
פרסום ראשוני: 18:15 , 03.06.20