גננות בחינוך המיוחד בקריות יצרו סרטון עבור ילדי הגנים. הגננת קרן הוז מקרית ים: "חשוב לי להבהיר להורים ולילדים שהם תמיד בלב שלנו. כמו שאמרנו בסרטון".

השבתת מערכת החינוך מקשה על רוב הילדים, בייחוד על ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שקיבלו השבוע מסר מנחם מהגננות שלהם - סרטון וידאו הכולל את תמונותיהן עם מסר לילדים. "מת"יא קריות (מרכז תמיכה יישובי אזורי) הוא גוף מאורגן בפיקוח משרד החינוך שנותן מענה לכל החינוך המיוחד ולילדים עם צרכים מיוחדים. יש אצלנו גננות מקרית מוצקין, ביאליק וים. החלטנו לשלב כוחות ולהעביר יחד מסר לילדים", מספרת קרן הוז, גננת גן שקד בקרית ים:
"פנינו לכל הגננות שהתגייסו בצורה מדהימה. במצב הנתון הזה הן נותנות את הלב והנשמה לכל ההורים והילדים, ושומרות על קשר יומם יומי עם הילדים. כל גננת שלחה את הסרטון בקבוצת גן שלה וזה פורסם גם בעמודי הפייסבוק של הרשויות".
לדבריה, הילדים מאוד התרגשו מהיוזמה בימים שאינם פשוטים עבורם. "הילדים בגן שלי מאוד התרגשו, ואמרו שהסרטון נוגע ללב. הם מעריכים את הנתינה של כולנו וההתגייסות. חשוב לי להבהיר להורים ולילדים שהם תמיד בלב שלנו. זו תקופה לא פשוטה עבור הילדים. ההורים מדברים על קושי שהם לא פוגשים חברים, לא יוצאים מבית, קשה לשמור על שיגרה מסוימת.
"אנחנו דואגות לעשות איתם שיחות וידאו, זום ואנחנו שולחות להם סרטונים שאנחנו מקליטות. יש כאלה שהלכו לגנים ועשו סרטונים כשהן שרות שירים ומספרות סיפורים. עכשיו זו תקופת האביב ופסח וכולו מגויסות להעביר תכנים כאלו. ולא רק הגננות, הגנים כוללים צוות רב מקצועי של מטפלים מכל מקצועות הבריאות, קלינאי תקשורת, מרפאה בעיסוק, פסיכולוגית מטפלת רגשית וסייעות שכולנו יחד בתוך העשייה ושולחים להורים דברים שיעזרו להם בתקופה הזו".
פרסום ראשוני: 11:54 , 27.03.20