מדי שנה מכריזה עמותת דניאלי על הזוכים בפרס דניאלי לרופא/ה המשפחה המסור/ה של המדינה, לאחר שהזמינה את הציבור להמליץ על רופא/ת המשפחה שלהם. למערכת פרס דניאלי הגיעו למעלה מ-425,000 המלצות ונבחרו 12 רופאות ורופאים מצטיינים. ועדת הפרס בחנה בקפידה את כל ההמלצות, כשהפרמטרים לבחירת הזוכים היו מספר ההמלצות שהתקבלו ואיכותן.
1 צפייה בגלריה
ד"ר עורסאן יחיא
ד"ר עורסאן יחיא
ד"ר עורסאן יחיא
(צילום: דוברות כללית )
ד"ר עורסאן יחיא, מומחה ברפואת המשפחה, מנהל מרפאת נוף העמק של כללית מחוז צפון, נשוי לעולא רוקחת בכללית ,אבא למינא בת7 וסאלמא בת שנה ומתגורר בכפר עוזייר.
ד"ר עורסאן עובד בכללית משנת 2013, את לימודי הרפואה סיים בהצטיינות בטכניון בחיפה ולאחר מכן עבר להתמחות ברפואת משפחה בכללית מחוז צפון והשנה הוא מסיים תואר שני בניהול מערכות בריאות. המטופלים שלו מספרים עליו כי הוא רופא מקצועי ומסור, קשוב ואנושי, מתעניין בכל מטופל באופן אישי ומתאים לו את הטיפול הנכון עבורו.
"אני רוצה לציין בחום גדול את ד"ר יחיא שמכיר אותי כאדם ולא כחולה ולכן כאשר התעקש שאקבל טיפול רפואי דחוף, הציל את חיי", סיפר מטופל של ד"ר עורסאן.
"אני מאוד נרגש ושמח על הזכייה בפרס דניאלי ומודה למטופלים שלנו שיודעים להעריך את השרות שאנו מעניקים להם ולפרגן לנו ולעבודה שלנו. אני גאה בשירות הרפואי המקצועי והאנושי שצוות המרפאה שלנו מעניק בכל יום למטופליה", שיתף ד"ר עורסאן.
פרס דניאלי - רפואה עם לב" הוא מיזם חשוב של 'קרן דניאלי' בשיתוף כל קופות החולים ובחסות משרד הבריאות. המיזם בא להוקיר את האנושיות והמסירות של הרופאים וצוותי הרפואה - עם החולים והמטופלים. הפרס הוקם לזכרה של דניאלי זוננפלד ע"ה, מתנדבת מסורה עם לב ענק שנהרגה בתאונת דרכים בחזרתה מהתנדבות במחלקה האונקולוגית בביה"ח "שניידר" בהיותה בת 20 בלבד ב-2015. התאונה קטעה את שאיפתה להיות 'רופאה עם לב' (התקבלה ללימודי רפואה בבאר שבע). הוא מוענק לזוכים בטקס חגיגי.
"אני מברך את ד"ר יחיא על קבלת הפרס ושמח על הבחירה בו שנעשתה ע"י מטופליו. ד"ר יחיא מקבל הערכות רבות על טיפולו המקצועי והמסור ועל הקשר האישי שלו עם הקהילה בה הוא עובד. זו שנה שניה ברציפות בה זוכה בפרס רופא של כללית מחוז צפון ואני גאה מאוד על כך", סיכם ד"ר מרדכי דיין מנהל מחוז צפון.