מדריך קראטה מקרית אתא הוכר כנפגע תאונת עבודה, לאחר שוויכוח עם אב של תלמידה אשר למדה אצלו, גרם לו לקרע באבי העורקים. חייו של המדריך ניצלו בשל הכושר והיכולות הגופניות שלו, ומומחים שהעידו במשפטו סברו שכל אחד אחר היה מת במקום.
צילום: shutterstockצילום: shutterstock
צילום: shutterstock
(צילום: shutterstock)
התקרית אירעה ב-2.10.14. האב הגיע למכון הקראטה והתווכח עם התובע על מספר הפעמים שבתו צריכה להתאמן בשבוע. הוויכוח בין השניים היה סוער, ולאחר שהאב עזב את המקום, חש המדריך בלחץ גדול מהגב לחזה ופנה לשתות מים, אך בטרם הספיק להגיע לברז, התמוטט ואיבד את הכרתו. הוא פונה לרמב"ם, שם אושפז במשך שבוע. מהבדיקות עלה כי עבר אירוע לבבי חמור, ואבי העורקים בגופו נקרע.
בעזרת בא כוחו, עו"ד יעקב פלדשטיין, הגיש המדריך תביעה לביטוח לאומי להכיר בפציעתו כתאונת עבודה, אולם המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתו, והוא עירער לבית הדין לעבודה.
בדיונים המשפטיים טען עו"ד פלדשטיין כי פציעתו של מרשו אירעה בעבודה, על רקע ויכוח הקשור לעבודה. בית הדין האזורי מינה מומחה, אך זה גילה כי למדריך היתה מפרצת באבי העורקים טרם האירוע, וקבע שקרע באבי העורקים היה מתרחש גם ללא הריב עם אביה של התלמידה, וזה רק היה עניין של זמן.
המומחה אומנם אישר כי האירוע החריג היווה את הקש ששבר את גב הגמל, אך ציין כי הוא היה מתרחש בכל מקרה, ובעתיד הקרוב. עו"ד פלדשטיין ביקש מבית הדין למנות מומחה נוסף, אך זה סירב ודחה את התביעה.
המדריך לא נואש והגיש ערר לבית הדין הארצי לעבודה, שם טען עו"ד פלדשטיין כי יש למנות מומחה נוסף אשר יענה על שאלות שהמומחה הראשון לא התייחס אליהם,ו טען כי רק סמיכות הזמנים מעידה על הקשר בין הריב לפציעת מרשו.
שופטי בית הדין לעבודה קיבלו את הערר והורו למנות קרדיולוג נוסף כמומחה. עם קבלת חוות דעתו, אשר על פיה יש קשר בין התקרית לקריעת אבי העורקים של האלוף, הודיע הביטוח הלאומי כי הוא מקבל את התביעה והכיר בתקרית שאירעה כתאונת עבודה.