לתשומת לב ההורים: בהתאם להנחיות משרד הבריאות החל מבצע חיסון קורונה לפעוטות, מגיל חצי שנה עד גיל 5 במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית.
1 צפייה בגלריה
חיסוני הקורונה הגיעו למחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
חיסוני הקורונה הגיעו למחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
חיסוני הקורונה הגיעו למחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
(צילום: דוברות כללית מחוז חיפה וגליל מערבי)
ההורים יוכלו לבחור האם לחסן את ילדיהם בחיסון של חברת פייזר הניתן בשלוש מנות לבין חיסון של חברת מודרנה הניתן בשתי מנות, כאשר שני החיסונים אושרו בחודש שעבר על ידי מנהל התרופות והמזון של ארצות הברית.
ד"ר פרח חנא, רופא ילדים ומומחה למחלות זיהומיות במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, מסביר:
"המינון שניתן לילדים הינו נמוך בהרבה מזה של מבוגרים (FDA), משרד הבריאות ממליץ לחסן נגד קורונה תינוקות ופעוטות בסיכון גבוה לאשפוז ולסיבוכים.
"גורמי הסיכון לתחלואה קשה ומשמעותית בתינוקות כוללים פגות, השמנת יתר, דיכוי חיסוני מולד או נרכש וכן מחלות לבביות, ריאתיות וכלייתיות כרוניות.
"יש לשקול לחסן ילדים הנמצאים בקרבת בן משפחה עם גורמי סיכון לתחלואה משמעותית ומשרד הבריאות מאפשר להורים שרוצים בכך לחסן גם ילדים בריאים, שאינם בקבוצת סיכון.
"ההחלטה לחסן את הפעוטות בקבוצת הגילאים הנ"ל נשארת בידי ההורים ועל פי שיקולם תוך התחשבות במצבו החיסוני של הילד ובמחלות הרקע שלו באופן פרטני".
"פתחנו במבצע חיסוני פעוטות מגיל חצי שנה ועד גיל 5, מרפאות הכללית ברחבי המחוז ערוכות לקבל את ההורים והילדים המבקשים להתחסן. צוות המרפאה זמין עבור ההורים בכל שאלה או היוועצות לגבי מתן החיסון. החיסון ניתן בתאום תור מראש באמצעות 2700*, באתר הכללית או באפליקציית כללית בנייד", מסבירה רינת בסל מנהלת הסיעוד המחוזית בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי.
מוגש מטעם כללית מחוז חיפה וגליל מערבי.