אריה מזרחי (72) מקרית אתא מאושפז מזה כשלושה שבועות במחלקת פנימית ד' בקריה הרפואית רמב"ם. מזרחי, אלמן המתגורר עם שלושת ילדיו שלא משים ממיטתו בבית החולים, מגדל שלושה כלבים העונים לשם "צ'לסי", "חבר" ו"שלקה", אותם לא ראה כבר שלושה שבועות, מה שעורר בו געגועים עזים.
1 צפייה בגלריה
המפגש בין אריה לכלבתו צ'לסי
המפגש בין אריה לכלבתו צ'לסי
המפגש בין אריה לכלבתו צ'לסי
(צילום: באדיבות רמב"ם)
"כבר שלושה שבועות שנבצר ממנו לראות את שלושת הכלבים שאותם הוא כה אוהב. בהתייעצות עם ילדיו, הוחלט לנסות להפגיש את אריה עם אחד הכלבים שלו בניסיון לשפר את מצבו הבריאותי", סיפרה אינסה שיטיק, אחות אחראית במחלקה בה מאושפז מזרחי.
בתיאום עם בני המשפחה, באישור אחות כללית ועובדת סוציאלית, הוחלט להפגיש בין אריה לאחד מהכלבים שלו. כולם מיד נרתמו למבצע ואמש (שלישי), בשעות הערב, התקיים המפגש המרגש בין צ'לסי, כלבתו האהובה והבוגרת, לבין מזרחי.

השניים נפגשו באוויר הפתוח, ברחבת הכניסה לבית החולים, כשהוא במיטתו, מלווה באחות לכל אורך המפגש, לצד שניים משלושת ילדיו, ומחסום הושם לפיה של צ'לסי.
"חשוב להבין שאדם המאושפז כל כך הרבה זמן, למעשה מדחיק רגשות שהיו באים לידי ביטוי בסביבתו הטבעית. המפגש עם בעל החיים מאפשר למטופל להרגיש אהוב, מסייע לו להציף חזרה "לפני השטח" רגשות מודחקים, מעודד אצלו קבלת אחריות ומעלה את הערך העצמי שנשחק, וכתוצאה מכך גם את הערך העצמי", מציינת אינסה.
והוסיפה לסיום: "תחושת השמחה מסייעת להפרשת אנדורפינים, המחזקים את מערכת החיסון הטבעית ומסייעים למטופל להחלים".
פרסום ראשוני: 14:47 , 31.03.21