מעבדת הקורונה של כללית, הפועלת במעבדה המחוזית במחוז חיפה וגליל מערבי, צוידה בשני מכשירי סטאר, ראשונים מסוגם באזור, שמאפשרים הגדלה ניכרת בהיקף הבדיקות המבוצעות ביממה. עלות כל מכשיר כמיליון שקל.
צוות המעבדה והמיכשור החדש צוות המעבדה והמיכשור החדש
צוות המעבדה והמיכשור החדש
(צילום: דוברות הכללית)
מעבדת הקורונה הוקמה סמוך לתחילת משבר הקורונה, והיא ייחודית בהיותה מעבדה הפועלת בקהילה. לאורך כל התקופה הוכיח צוות המעבדה, בניהולה של ד"ר שפרה קן דרור, איכות גבוהה ובמתן תוצאות בלוח זמנים קצר במיוחד. עתה צוידה המעבדה בעוד שני מכשירים חדשים מסוג סטאר, והחלפת המכשירים התבצעה ללא צורך בהגדלת שטח המעבדה וללא פגיעה ועצירת השירות.
ד"ר יוליה שניידר, מנהלת המעבדה המחוזית, מסבירה כי מכשיר STAR מהיר פי 2 מקודמיו ומייצר תפוקות של 188 תוצאות בדיקות קורונה PCR בכל הרצה. הצטיידות המעבדה, יחד עם הגדלת שעות הפעילות, מעלות את יכולות הביצוע ל-3,500 בדיקות קורונה ביממה.
רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי, מציין כי רכישת המכשור המתקדם, כמו הקמת המעבדה הייחודית בקהילה, יחד עם תגבור הצוות כך שניתן להפעיל את המעבדה בשלוש משמרות, 7 ימים בשבוע, הם חלק ממאמץ מקיף במאבק בקורונה.
"כללית מפעילה אתרי בידוק קבועים בכל רחבי המחוז, וכן מקימה לפי הצורך ובתגובה מיידית מתחמים באזורי התפרצות. כמו כן, הקימה מחלקת קורונה בקהילה שליוותה עד כה למעלה מ- 17 אלף חולי קורונה שאושפזו בבית או במלוניות, מרפאה ראשונה מסוגה בקהילה לפוסט קורונה ומערך שירותי מותאם לתקופה המתבסס על טיפול טלפוני או בוידאוצ'ט, הזמנת תרופות לבית ועוד.