מתי מתחילה השבת שלך? "בשבתות אני לסירוגין בבית, במנוחה, או מתארחת לארוחת שישי אצל הבן שלי. כשאני בבית, בימי שישי אני מלווה מטופלים בכל מה שקשור למערך הבריאותי שלהם - ליווי לבתי חולים, השגת תרופות, קשר עם הרופאים. יש אנשים שאני מלווה כבר למעלה משבע שנים".
וגם את שאר ימי השבוע את מקדישה להתנדבות? "הנתינה עבורי היא מקור חיים, אני מאמינה שנולדנו לתת, וכאשר אתה נותן אתה תמיד מקבל חזרה. ההתחלה היתה בשנת 1981, כשעניין בריאותי הצריך אותי לעבור טיפול בארה"ב, כי בארץ לא היה מיכשור מתאים. כשחזרתי ארצה הבנתי שחסר בארץ מיכשור והתחלתי בגיוס משאבים לבתי חולים. דרך זה, לאט לאט הקמתי מין מפעל חיים קטן – פתחתי בבית תחנת מעבר לתרומות בגדים, מזון, מוצרי טואלטיקה, שאני מעבירה אחת לשבוע לנזקקים, למקלט לנשים מוכות, חד הוריות, חוסים וילדים בסיכון".
נורית ביסקר אלמוג (צילום: פרטי)נורית ביסקר אלמוג (צילום: פרטי)
נורית ביסקר אלמוג (צילום: פרטי)
(נורית ביסקר אלמוג (צילום: פרטי))
הכל לבד? "מלווים אותי בתרומות שני מנהלי סניפים של סופר פארם, אבי יפה ויוכי גולדשטיין, וגם בני הזוג אסתי ומשה רוטמן. שנמצאים שם איתי כבר מספר שנים. במקביל, אני גם מלווה ניצולי שואה במה שהם זקוקים לו, ולאחרונה מעורבת בסריגת כובעים לחיילים קרביים".
אז את מספיקה לבישולים? להדלקת נרות? "יוצא שאני עסוקה ממש עד לפני כניסת השבת, אבל בין לבין אני מבשלת. בזמן הדלקת נרות אני משתדלת לפנות זמן לעצמי, זה עבורי קודש קודשים. שם אני מודה לקב"ה על הזכות שניתנה לי לתת, לעזור, לראות את החלש".
וכשאת אצל בנך? "אנחנו עורכים קידוש כל המשפחה עם הנכדים. כשאני מתארחת אצלו, זה נטו משפחה, משתדלת לא להתעסק עם הפניות שזורמות כל הזמן. אני מחכה לרגע הזה של המנוחה".
שבת בבוקר, מה הכי בשבילך? "אני מקדישה זמן לעצמי, מוזמנת לחברים, מנסה למצוא את האיזון. לפעמים יש פנייה דחופה לטיפול באחד החולים שאני מלווה, וכאשר זה קורה, אני מתפנה אליו".
זיכרון ילדות מהשבת? "ההורים שלי היו עורכים קידוש כל שישי. אמא היתה טורחת ומכינה כל כך הרבה מטעמים לשבת ואופה עוגות ולחם. הריח מלווה אותי עד היום, יחד עם תמונה של כל המשפחה, יחד עם הדודים שהיו מתארחים אצל הורי בשבת לחמין. כילדה, לא הבנתי איך סיר אחד היה מספיק לכל האנשים, אבל במהלך השנים הבנתי שכאשר אתה נותן מהלב, זה לגמרי מספיק לכולם, כאילו שהחמין היה מבורך. גדלתי בבית פתוח לכולם, ואת הנתינה ירשתי מההורים שלי ז"ל".
מתי את חוזרת לשגרה? "כבר במהלך השבת אני מקבלת טלפונים, ובצאת השבת מתחילה להיערך ולהיכנס לשבוע חדש, שבו אני מוציאה אנרגיה מטורפת, אבל אני מוכנה להשקיע בכך את כל זמני, אני מאמינה באמונה שלמה באהבה ובנתינה, זה מה שהופך אותנו לבני אדם - לראות את הזולת".