יעל מרדכי (12), תושבת קרית ביאליק, הגיעה לגיל מצוות וחלמה על אירוע גדול ומפואר באולם אירועים עם מאות חברים ואורחים. אך בשל הקורונה ומגבלת ההתקהלות, נאלצה משפחתה לדחות את החגיגות - תוך מציאת פתרון יוצא דופן ומיוחד - יעל הגשימה את חלומה ובאמצעות צוות מד"א, הפכה בהפתעה לפראמדיקית ליום אחד.
3 צפייה בגלריה
יעל הגשימה חלום
יעל הגשימה חלום
הגשימה חלום. יעל מרדכי
(צילום: מאיר סבג)
יעל נולדה עם בעיה בהורמון הגדילה ובמהלך חייה נדרשה לטיפולים רבים. בשל כך, הכירה לעומק את עולם הרפואה וחולמת להתנדב בארגון מגן דוד אדום, כדי לעזור לאחרים. לקראת גיל 12, בשל דחיית החגיגות יצרה סיוון, אמא של יעל, קשר עם ארגון מד"א על מנת להגשים את חלומה ולהפוך את יעל למתנדבת בארגון ליום שלם. צוות מד"א התגייס מיד למשימה, תיכנן יום עמוס חוויות והגשים את חלומה.
ביום חמישי, הגיע אמבולנס מד"א ורכב בימבולנס מיוחד אל ביתה של יעל, אשר הופתעה לחלוטין מהיוזמה והתרגשה מאוד. יחד עם אנשי הארגון, הגיעה יעל אל תחנת מד"א בקריות ולמדה אודות הרכבים והציוד הרפואי המיוחד ואף למדה כיצד לבצע פעולות החייאה ולהציל חיים.
3 צפייה בגלריה
יעל הגשימה חלום
יעל הגשימה חלום
יעל למדה לבצע פעולות החייאה
(צילום: מאיר סבג)
במהלך היום המיוחד, פגשה יעל את המתנדבים, סיירה בתחנה, נחשפה לאמבולנסים ולניידת לטיפול נמרץ ואף עברה כאמור שיעור בהענקת עזרה ראשונה ובביצוע פעולות החייאה. פרמדיקית מד"א בת-אל בוגנים, אחראית תחנת מד"א בקריות, סיפרה: "יצרנו יום שלם של כיף ליעל, במהלכו היא קיבלה חולצת מד"א, סטטוסקופ מקצועי, בלונים, עוגה וחוויה גדולה.
3 צפייה בגלריה
יעל הגשימה חלום
יעל הגשימה חלום
שואפים לרוח ההתנדבות. צוות מד"א
(צילום: מאיר סבג)
"לבקשתה, היא אפילו עברה הדרכה במתן עזרה ראשונה והתרגשה מאוד. היא הייתה מופתעת ונלהבת. מדהים לראות את החיוך שלה, יום כזה ממלא את הלב בהרגשה טובה ובאושר גדול גם לה וגם לנו".
יעל בת ה-12 סיפרה: "אמא שלי אמרה שאנחנו הולכים למסעדה כחלק מחגיגות הבת מצווה. כשיצאנו מהבניין לרחוב, ראיתי את האמבולנס של מד"א ואת הצוות עומדים עם בלונים ולא האמנתי שזה קורה, זה מבחינתי ממש הגשמת חלום. אני מחכה בקוצר רוח לגיל 15 כדי להתנדב באמבולנסים ולעזור לאנשים".
 סיוון מרדכי, אמא של יעל, הוסיפה בהתרגשות: "בזכות הסיוע הגדול של מד"א, הגשמנו ליעל חלום גדול. היא עדיין מתרגשת מאוד מהגשמת מהחלום והחוויה המדהימה. יעל פגשה בנסיבות חייה רופאים רבים ומגיל קטן היא חולמת להתנדב במד"א, להציל חיים ולהתנדב למען אחרים. הפתרון היצירתי, שהחליף חלקית את מסיבת בת המצווה, היה מיוחד ואני מודה לאנשי מד"א שנרתמו למען יעל וסידרו יום בלתי נשכח".
 מנהל מרחב כרמל במד"א, ארז גלר: "שמחנו לארח את יעל בתחנת מד"א ולהגשים לה חלום. זה מחמם את הלב לדעת שילדים ובני נוער כבר בגיל צעיר שואפים לרוח ההתנדבות והעזרה לזולת ואנחנו מחכים ליעל שתגדל ותגיע לארגון ההצלה הלאומי כמתנדבת מן המניין".
פרסום ראשוני: 17:41 , 21.06.20