הוא יהיה בן 15 רק בעוד חודש, אבל נדמה שהעתיד שלו כבר ברור לגמרי: מיכאל לוי בדרך להפוך לדבר הבא במוסיקה הישראלית. שיר שהקליט ליום ההולדת של אמו, "אין כמו אמא", קאבר לשיר של אתניקס, זכה ל-233 אלף צפיות ברשתות החברתיות, ואחרי זה הגיע חוזה ייצוג עם רוברטו בן שושן וגם שיר שני, שכבר הולחן במיוחד בשבילו.
1 צפייה בגלריה
'פיצוץ' בתוך חמישה חודשים. מיכאל לוי
'פיצוץ' בתוך חמישה חודשים. מיכאל לוי
"נושם מוסיקה". מיכאל לוי
(צילום: סער פסח)
לוקח למיכאל, תלמיד בבית הספר רוגוזין בקרית אתא, בדיוק חמש שניות לענות לשאלה מה ירצה לעשות כשיהיה גדול: "זה כיף לי, אני אוהב את זה, נושם מוסיקה, אני טוב בזה, זה העתיד שלי. לא רואה עצמי עושה משהו אחר בחיים שלי. כי בשורה התחתונה, אני אוהב מוסיקה".
מיכאל הוא הבן שלישי של רוחמה ויוסי לוי. בסך הכל יש במשפחה ארבעה ילדים משותפים ועוד ילד מהנישואים הראשונים של האב.
עוד בחדשות >>
מאז שהוא זוכר את עצמו, מיכאל אהב לשיר. אמו רוחמה מספרת: "הוא תמיד שר. בשנה האחרונה חל ממש שיפור בקול שלו. יש בו משהו מיוחד. גם לאבא שלו יש אוזן מוסיקלית, והוא אמר שיש בילד איכות מוסיקליות".

קאבר לשיר של אתניקס

המפנה בא לקראת יום ההולדת של האם. מיכאל פנה לאביו, אמר לו שחסך קצת כסף והוא רוצה להקליט שיר לאמא. האב התגייס למשימה, והם פנו למפיק רמי עזרא, שהפיק עבורו קאבר עם עיבוד חדש לשיר של אתניקס, "אין כמו אמא". מיכאל: "שרתי את זה לאמא ביום הולדת, במסיבת הפתעה. אחר כך העלו את הסרטון ליוטיוב ולכל הרשתות החברתיות, וזה היה פיצוץ".
לסרטון ביוטיוב נרשמו בתוך חמישה חודשים 233 אלף צפיות. "מיד אחר ההצלחה עם השיר ליום הולדת, פנו אלינו מפיקים שרצו להפיק עבור מיכאל שירים", מספרת אמו. "בסופו של דבר חתמנו על חוזה בסוכנות של רוברטו בן שושן, והתחלנו לעבוד איתו".
בימים אלה עלה ליוטיוב שיר חדש של מיכאל, שכתב והלחין עבורו אושר כהן: "למה את כבר לא עונה לי".
אתה מרגיש כוכב? יש מעריצים?
מיכאל: "מרגיש רגיל לגמרי. שתי רגליים על הקרקע".
רוחמה: "החברים הקרובים מאוד פירגנו לו. כולם אוהבים אותו כי הוא ילד כיפי, הכי חברותי בעולם. מאוד מרגש מה שעובר עליו, התגובות שהוא מקבל, אבל הוא עדיין ילד. רק בחודש הבא הוא יהיה בן 15".
אתה תלמיד טוב?
מיכאל: "אני מגדיר את עצמי תלמיד טוב".
רוחמה: "אני מגדירה אותו תלמיד שיכול להיות הרבה יותר טוב, וכשממש רוצה, הוא גם יכול להיות מצוין".
נראה אותך גם קיסריה?
"זה חלום, ואני רואה את עצמי שם, אבל רואה את עצמי גם בנוקיה, גם בפארק הירקון, גם בחו"ל. בכל מקום גדול אפשרי".
לכל העדכונים - חדשות הקריות