מדוע כדאי לבחור יועץ עסקי?
יועץ עסקי מספק שירות ייעוץ עסקי בהתאם לכל סוג של עסק. השווקים העסקיים כיום מאוד תחרותיים ועל כן, נקודת מבט נוספת של איש מקצוע שמכיר את העולם העסקי או ניתוח חיצוני ומקצועי של הסביבה העסקית יכולים לסייע לשיפור התוצאות בכל עסק. את השירותים של יועץ עסקי ניתן לקבל מיועצים עסקיים עצמאיים שפועלים בתחום, חלקם יהיו מאמנים מוסמכים וחלק מהם יהיו יועצים ארגוניים שיש להם הכשרה מקצועית, כלכלית או ניהולית. כמו כן, ישנם חברות שונות ומשרדי ניהול חשבונות המספקים בנוסף לשירות המדובר גם שירות ייעוץ עסקי כחלק מהשירותים שהם מציעים, בתשלום נוסף.
ייעוץ עסקי מעניק לעסק או למנהל העסק נקודת מבט חיצונית, מקצועית ובלתי תלויה. היועץ צריך להתוות לעסק את הדרך להצלחה. המטרה שלו היא לסייע לעסק לשפר את התוצאות שמצריכות שיפור. מדובר על איש מקצוע שניתן לבחור טרם מקימים עסק, הוא יכול להיות מרכיב שוטף בהתנהלות העסקית של כל עסק והוא יכול להיכנס לתמונה כאשר העסק נקלע לקשיים או אתגרים שונים שאין לו יכולת להתמודד איתם בצורה הטובה ביותר.
1 צפייה בגלריה
איך בוחרים יועץ עסקי
איך בוחרים יועץ עסקי
איך בוחרים יועץ עסקי
(צילום: canva)
מה תפקידו של היועץ העסקי?
תפקידיו של היועץ העסקי הם רבים ומגוונים: הוא מסייע בבניית תכנית עסקית בהתאם לכל עסק, הוא מייעץ לגבי ניתוח כדאיות והיתכנות הכלכלית של העסק והפעילות העסקית, הוא מייעץ לגבי צורת ההתאגדות האידאלית לעסק, הוא מסייע ומייעץ באופן אסטרטגי לניהול העסק, הוא מסייע לגבי מימון, חשבונאות, מיסוי ועוד, הוא מנתח את הפעילות של העסק, מאתר נקודות חולשה ומייעץ כיצד לצאת מהקושי וכיצד להגיע להצלחה עסקית. הוא מייעץ לגבי הבראת עסקים לרבות עסקים המצויים בתהליכי הקפאת הליכים. חשוב מאד לבחור את היועץ העסקי בצורה הטובה ביותר על מנת ששירותיו אכן יהיו מועילים מכל הבחינות לעסק שלכם.
כיצד בוחרים יועץ עסקי מוצלח לעסק?
אתם בוודאי שואלים את עצמכם כיצד תבחרו את היועץ העסקי המתאים לעסק שלכם, על מנת שהייעוץ שלכם יסב לכם את התוצאה הטובה ביותר. הנה כמה טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח, מקצועי ומתאים לעסק שלכם:
ראשית כל, חשוב מאוד לבחור ביועץ עסקי שתחום ההתמחות שלו הוא ייעוץ לעסקים בתחומים שונים. היועץ צריך להכיר בצורה טובה ומקצועית את כל מה שקשור לעסקים כגון: ההיבט הכלכלי הנוגע לעסק, ההיבט השיווקי הנוגע לעסק, ההיבט האסטרטגי הנוגע לעסק ועוד.
שנית, חשוב מאוד לבחור יועץ בהתבסס על תיק העבודות שלו שהוא בעצם העסקים שלהם הוא ייעץ, סיפורי הצלחה או סיפורי אי הצלחה של ייעוץ ועוד. חשוב מאוד לבחור ביועץ שיספר לכם על הניסיון הטוב שלו אך גם על הניסיון הפחות טוב שהיה לו בצורה פתוחה, אמיתית וגלויה, דבר שיעיד שהוא אמין ואותנטי. כדאי לבחור יועץ עסקי שתיק העבודות שלו דומה למה שאתם מחפשים. יש עסקים שבהם חשוב לבחור יועץ עם ניסיון קודם בעסקים דומים לשלכם שמכיר ויודע את כל מה שנוגע לעניינים הטכניים הנוגעים לעסק, את התמחור בשוק, את השחקנים הפעילים ,את קהל היעד ועוד.
כדאי שתבדקו מה היועץ עשה לפני שהוא הפך ליועץ.
טיפ נוסף הוא לבדוק מה היועץ למד. האם הוא למד לימודים פורמליים או שמא לימודים לא פורמליים וכן, מהו תחום הלימודים שהוא למד במדויק.
כמובן שמעבר למקצועיות של היועץ, לאמינות שלו, לתיק העבודות שלו, להמלצות שיש לו ועוד, חשוב מאוד להיפגש עם היועץ על מנת לבחון את היחס שלו וכן את האינטרקציה בינכם. עליכם לבחור ביועץ עסקי אשר תרגישו שהוא מקשיב לכם, שהוא מעמיד את העסק שלכם בראש סדרי העדיפויות שלו, שהוא יודע כיצד להעניק לכם הרגשה טובה ושבעיקר תרגישו שאתם יכולים פשוט לסמוך עליו.
לסיכום ניתן לומר כי יועץ עסקי הוא ללא ספק איש מקצוע שרלוונטי מאוד עבור מגוון עסקים שונים שנקלעים לקשיים או עומדים בפני אתגרים שהם לא יודעים כיצד להתמודד איתם בצורה הטובה ביותר. על כן, אין להתפשר על היועץ העסקי וחשוב מאוד לבחור אותו בצורה נכונה וזאת בכדי שהוא אכן יסייע לעסק שלכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הקשיים העומדים על הפרק וכן, שהוא יצליח לסייע לעסק שלכם לצאת מחוזק יותר מהמצב ולהגיע למקומות טובים עבורו מכל הבחינות. בחירת יועץ עסקי מומלץ היא קריטית עבור לא מעט עסקים.