אזרחים המודאגים ממגפת השפעת הגיעו לסניפים של קופות חולים בקריות וגילו כי אין חיסונים. לטענת קופות החולים' מדובר במצב דינאמי שיכול להישנות בכל רגע נתון לאור ניוד חיסונים בין הסניפים השונים. ממכבי נמסר כי לפני כשעה הגיעו חיסונים נוספים למרפאות בקרית מוצקין וקרית אתא. בקופת החולים הרמן בקרית מוצקין נמסר למטופלים כי המלאי נגמר ולא ידוע מתי יחודש.
צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
מספר הקורבנות שגבתה השפעת השנה, עוד בטרם החל החורף, גרם לבהלה של ממש בקרב התושבים בארץ. רבים מיהרו לקופות החולים להתחסן, מה שיצר מחסור בהרבה סניפים בארץ. תושבים שהגיעו היום למרפאות השונות בקריות על מנת להתחסן, גילו כי המלאי אזל.
הדבר העלה את מפלס החרדה בקרב רבים. "זה מאוד מדאיג", אמרה אם לשניים תושבת הקריות: "רציתי לקחת את הילדים היום להתחסן. התקשרתי לברר קודם במוקד של מכבי ונאמר לי שאין חיסונים במרפות בקריות. המקום היחיד שיש הוא ברחוב הרצל בחיפה.
"אבל גם לגבי הרצל אמרו לי להתקשר קודם כי יכול להיות שעד שהרגע שמסרו לי את המידע, כבר נגמרו החיסונים. כמו כן אמרו לי לנסות להתקשר יותר מאוחר ולברר שוב, כי המצב יכול להשתנות בכל רגע. אי אפשר לשבת כל היום לילד הטלפון ולחכות שיגיעו חיסונים".
עוד טענו ההורים כי הם חוששים לקחת את הילדים למקומות הומה אדם מחשש שידבקו. "זה מפחיד. חופשת חנוכה והילדים רוצים ללכת לארועים והצגות. אלו מקומות טובים להדבק בהם בשפעת עקב ריבוי האנשים. אני חוששת לקחת אותם", אמרה אם אחרת.
נכון לרגע זה, הגיעו מאות חיסונים למרפאות מכבי בקריות. מי שמעוניין ידרש למהר כי הם עלולים להיגמר עוד היום. ממכבי נמסר: "אנחנו שמחים על המספר הרב של המתחסנים. לאור הביקוש הרב הצלחנו להשיג עוד. לפני כשעה קלה הגיעו 480 חיסונים למרפאה בקרית מוצקין ו-120 לקרית אתא. כמות זו יכולה להיגמר עד היום. בימים הקרובים יגיעו עוד אלפי חיסונים בהתאם לביקוש".
מקופת חולים כללית נמסר כי מחסור בחיסונים במרפאה מסוימת הינו מצב דינאמי, לאור ניוד של חיסונים מסניף לסניף. אם כי בגדול מתקרבים לסוף המלאי. "אנו עושים כל מאמץ להשלים ולנייד בין המרפאות השונות וגם הוזמנה כמות נוספת. אנשים הנכללים בקבוצות הסיכון כגון ילדים ומבוגרים חוסנו. אבל גם מנסים למצוא פתרון", נמסר.