"הוא פשוט זילזל בנו" - כך טען השבוע סגן ראש עיריית קרית ים לשעבר, יורם כץ, בהתייחסו להופעתו של ראש העירייה, דוד אבן צור, שהגיע לכנס מחזור של בית ספר בעיר כשהוא לבוש בטרנינג.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
מדובר בכנס של מחזור ט"ז מבית הספר 'סיני' בעיר, שנערך בשבוע שעבר במתנ"ס קרית ים. לדברי כץ, לכנס הגיעו למעלה מ-50 בוגרים מכל רחבי הארץ - מירושלים, מודיעין, אפרת, בקעת הירדן ומעוד מקומות, וגם ראש העירייה הגיע לברך את הבוגרים. הבעיה, אומר כץ, היתה הדרך בה אבן צור היה לבוש.
"הוא הגיע באימונית. לא ברור מדוע ראש עיר מזלזל באנשים שהגיעו מכל רחבי הארץ לאירוע מרגש, שתוכנן בעבודה קשה במשך שלושה חודשים. איך אפשר לבוא לכנס כזה עם אימונית?
אבן צור בלשכה עם אלוף במיל' יום טוב סמיהאבן צור בלשכה עם אלוף במיל' יום טוב סמיה
אבן צור בלשכה עם אלוף במיל' יום טוב סמיה
(אבן צור בלשכה עם אלוף במיל' יום טוב סמיה)
"אנשים באו לבושים בחליפות ועניבות, וראש העיר בטרנינג. ואין פה בעיה כספית: ראש עיר מרוויח כ-40 אלף שקל בחודש, ובטח מסוגל לקנות לעצמו בגדים יותר ייצוגיים".
יצוין כי בעבר נחשבו אבן צור וכץ, למרות שהיו פעילים במפלגות שונות, לחברי נפש, ונהגו לבלות זמן ביחד וגם לנסוע יחד לחו"ל. בשנה האחרונה עבר חתול שחור ביניהם, ומאז ניתקו כל קשר.
במהלך הכנס נערך גם טקס הדלקת נרות לזכרם של תשעה בוגרי המחזור שנפלו במלחמות ישראל או נפטרו ממחלה.
חיים אזולאי, שהשתתף גם הוא בכנס, לא הסכים עם הביקורת על ראש העיר, וציין שהוא עצמו לא נפגע מכך שראש העיר הגיע באימונית. "הוא התנצל, אמר שהיה במהלך ההליכה שלו, וזהו זה. אני לא חושב שהוא ניסה לפגוע בנו", אמר אזולאי.
יצוין, כי אין זו הפעם הראשונה שאבן צור מופיע באימונים ומעורר תהיות - לפני כחודשיים הגיע ללשכתו בעירייה האלוף במיל' יום טוב סמיה, וראש העיר הגיע לבוש באימונית, וסיפר שבדיוק חזר מאימון גופני.
מעיריית קרית ים נמסר: "ראש עיריית קרית ים מרגיש בעיר כמו בבית, ועל אחת כמה וכמה כאשר הוא נפגש עם חברי הילדות איתם גדל ובגר. הוא התקבל בכנס המחזורים בחיבוק חם ואוהב, עובדה אשר הפריעה כנראה רק למי שקרית ים לא היתה מעולם הבית שלו אלא רק סידור עבודה".