כתבה: אלינור לוגאסי.
"מנהיגות, מקצועיות, ערכיות ודאגה כנה ואמיתית לאנשים" – זה מה שנכתב על שלומית וייס עם סיום עשרים ושמונה שנות עבודה ב"אינטל". הסיפורים המרתקים בספר מלמדים איך שילוב ואיזון בין שני הניגודים מאפשרים השגת תוצאות יוצאות מהכלל, תוך הרגשת שייכות ואווירת עבודה טובה.
בספר זה מציגה שלומית וייס, דוגמאות משלושים שנות ניסיון הניהול שלה, הממחישות כיצד הצבת דרישות גבוהות, בצד דאגה אמיתית וכנה לאדם; או הכוונה ברורה, בצד שיתוף ופתיחות לכל הדעות; תורמות לפתרון סיטואציות מורכבות וליצירת מעורבות ומוטיבציה להשקיע בעבודה ולהשיג תוצאות עסקיות מדהימות.
שלומית וייס והספרשלומית וייס והספר
שלומית וייס והספר
(יח"צ)

כריכת הספרכריכת הספר
כריכת הספר
(באדיבות הוצאת צמרת)
שלומית, כיום סגנית נשיא בכירה ב"מלאנוקס", חברה ציבורית הנסחרת בנאסדק בשווי של מעל שישה מיליארד דולר ומפתחת טכנולוגיה מובילה, היא חברה בצוות ההנהלה הבכיר והמצומצם שמוביל את החברה לצמיחה מהירה בשוק תחרותי מאוד.
בתפקידה הקודם שלומית שימשה סגנית נשיא בחברת "אינטל", מילאה תפקידי ניהול בכירים ומורכבים, וניהלה את ארגון תכנון ופיתוח רכיבי הליבה למחשבים, ארגון שמנה יותר מ-1,000 עובדים בארצות שונות.
לאחר שקראתי את הספר למדתי שתמיד אפשר אחרת, לעיתים רגישות מתבטאת כחולשה, אומנם אצל שלומית וייס רגישות היא מעלה.
"את רגישה מדיי, לא תצליחי להתקדם בניהול" (מתוך הספר).
ככה חייה המקצועיים של שלומית מתחילים, וככה מתחיל הספר. כבר מההתחלה ניכר שרגשות הייתה חולשה בעיניי אחרים, ושהיכולת להתפתח בתחום הניהול מבוטלת מראש, אך זה לא גרם לה להפסיק. הספר מתאר את ההתפתחות של שלומית בעולם הניהול, ואיך היא הגיעה לאיפה שהיא היום.
שלומית וייס והספרשלומית וייס והספר
שלומית וייס והספר
(יח"צ)
הספר מציע כלים פרקטיים להנעת עובדים כדי להגיע לתוצאת הרצויות, להישאר תמיד ברף גבוה ועדיין להיות רגיש ואכפתי כלפי מי שמולך. בסוף של פרק מצורפות תבונות מעניינות ומרתקות ליישום.
תובנות שעזרו לשלומית וגרמו לה רק לטפס מעלה בסולם הדרגות מבלי לדרוך על אף אחד.
"מנהיגות עם נשמה" ספר הכתוב בצורה פשוטה ובגובה העיניים שגרם לנו להאמין שהכל אפשרי. ספר מעניין ומרתק המלמד המון. ללא ספק שמומלץ לקרוא אותו.
"מנהיגות עם נשמה" - שלומית וייס, הוצאת צמרת, 2020. לרכישה בחנויות הספרים ובאתר Netbook.